Ochrona zwierząt

ochrona zwierzat anna chodakowska„Ze zwierzętami dzieją się rzeczy haniebne”

– Kiedy jadę przez Polskę i patrzę co się dzieje, to widzę, że psy nie mają nawet wody do picia i jedzenia, bo zdaniem właścicieli, kiedy są głodne, są ostrzejsze. Wtedy szczekają. To trzeba pozmieniać – tak Anna Chodakowska, aktorka i działaczka Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt „Arka” postulowała nowelizację ustawy o ochronie praw zwierząt.

[…]

– Kiedy się okaże, że łańcuch ma 3 metry, a psy dostają jedzenie, to będzie wielki postęp. A kiedy jeszcze pies będzie spuszczany z łańcucha na 12 godzin, to będzie sukces. Kiedyś wszystkie psy wiejskie w nocy biegały dookoła domu, pilnowały obejścia. Oczywiście były zagrodzone, ale wtedy nie słyszało się, że pies zagryzł dziecko. Paradoksalnie psy były lepiej traktowane za czasów komunizmu – mówiła Chodakowska.

Jako jeden z powodów pogarszającego się losu zwierząt w Polsce aktorka podała spadający poziom etyki. – Wydaje mi się, że etyka kieruje się ku dołowi, ale na szczęście ta ustawa idzie w dobrym kierunku. W kierunku empatii dla zwierząt – podkreślała Chodakowska.

Znana działaczka na rzecz zwierząt dodała, że oczywiście jeśli nawet nowe przepisy wejdą w życie, to nie wszystko będzie do skontrolowania. – Ale jest wiele organizacji społecznych, jeśli one będą także na prowincji – będzie miał kto kontrolować – zapewniała.

Zdaniem Anny Chodakowskiej, powinniśmy postawić na edukowanie dzieci i młodzieży, by w Polsce wyrastały nowe pokolenia będące w stanie pochylić się nad losem zwierząt. – Kształtowanie empatii u dzieci i młodzieży powinno być stałym elementem programu edukacji. Także edukacji w mediach – dodała.

źródło: http://tvp.info/informacje/polska/ze-zwierzetami-dzieja-sie-rzeczy-haniebne/5119635

 • Bardzo się cieszę, że ma Pani odwagę sprawy zwierząt umieścić wśród podstawowych kwestii programowych. Dziękuję, życzę powodzenia!

 • Nie jestem zwolennikiem dręczenia zwierząt, natomiast mam wrażenie, że zaczyna się zapominać,że to człowiek jest nieporównanie ważniejszy od zwierzęcia. Dlatego zawsze wolę dać coś na ubogich-np na Caritas niż na schronisko dla zwierząt. Choć zgadzam się, ze bezmyślne dręczenie zwierząt powinno być karalne (jak chyba zresztą jest) również, a może przede wszystkim ze względu na wychowanie tego co dręczy.
  Pozdrawiam!

 • Miałem na Panią zagłosować, ale po tym co tu przeczytałem nie przejdzie mi to chyba przez długopis.

  1. Dziękuję za takich parlamentarzystów którzy będą mi regulować długość łańcucha na jakim mam trzymać swojego psa. To się właśnie nazywa komunizm, to jest ta sama mentalność którą ma Donald i jego grupa. Im także się wydaje że mogą ludziom ustawiać każdą sferę życia.

  2. Nie wiem kim Pani jest, w co Pani wierzy i czy ma Pani mózg ale IMHO czynienie z ochrony psów podwórkowych swojego priorytetu w kraju w którym krew abortowanych dzieci zmywa ulice jest po prostu śmieszne.

  • jesteś tak bardzo prymitywnym stworem,że prędzej kazałabym wykuć dla ciebie łańcuch o długości 30 cm i przykułabym cię do ściany w upalny dzień bez kropelki wody…chociaż śmiem wątpić,czy i wtedy by dotarło do ciebie jaki jesteś głupi.

 • Obrażamy się , krytykujemy… zapominamy , że za wszystkim stoi człowiek. Całe zło jakie czyni ludziom, czy zwierzętom dzieje się za ogólnym przyzwoleniem społeczeństwa. Niestety, my ludzie zgotowaliśmy sobie i zwierzętom taki los. Uważamy, że wszystko nam wolno. Wolno nam zabijać nienarodzone dzieci twierdząc, że to jeszcze nie człowiek. Jednak czy ktokolwiek urodziłby się bez pierwszych tygodni życia ?
  Nasi przodkowie udomowili zwierzęta, należą do nich również psy i koty, więc my dzisiaj jesteśmy za nie odpowiedzialni. Jedzenie, picie to podstawowe minimum jakie powinien człowiek zapewnić zwierzęciu, a co mamy ? Znęcanie się nad zwierzętami.
  Jeżeli odnosimy się do wiary i priorytetów to nie zapominajmy, że każde życie jest ważne. Niestety, to brak szacunku dla życia pokazuje jak nisko upadł człowiek.

 • Jeśli tym Moderatorem jest ANIA to w porządku bo to JEJ strona a jeśli nie to do dupy.Przeczytałam te wszystkie wypowiedzi i w dalszym ciągu i niezmiennie trwam w stanie niewypowiedzialnego smutku przypatrując się z zewnątrz naszemu gatunkowi – tak używam określenia gatunek nie człowiek. Kochani, jesteśmy jeszcze na bardzo nikłym etapie rozwoju ewolucyjnego albo błędem kosmicznym lub boskim jak kto woli i w żadnym wypadku nie mamy prawa wypowiadać się na ten temat w ten sposób.Ta pieprzona planeta nie jest naszą własnością są na niej i inni „lokatorzy” równie umocowani w prawie jej współtworzenia.Czyn niecny skierowany przeciwko jakiemukolwiek ziemskiemu lokatorowi – jest zbrodnią .Nie rozumiemy tego , poza małym procentem tych uświadomionych. Pełna optymizmu będę czekała na nasz rozwój ewolucyjny a tym czasem pozwólmy, że Ania Chodakowska będzie dokonywała swojego dzieła. I przypomnijcie sobie przesłanie filmu PLANETA MAŁP sic.

Pozostaw komentarz

Twój komentarz pojawi się po akceptacji przez moderatora